Fyzioterapia

Terapia fasciálnych línii suchou ihlou

Tensegrity Balancing Therapy

Balance Trought Movement Method

Pohybová práca na princípe 4DimensionTraining

Manipulačné, myofasciálne a mobilizačné techniky na princípe Dr. Daniela Kamena a Caroline Lindsay

Kontinuálne vákuové bankovanie

Equine Release Pro – „ručná rázova vlna“

Kinesiotaping

Terapia ozónom

Terapia Studeným Laserom

TriJALUX

Fyzioterapii a rehabilitácii koní som sa začala venovať v 3.ročníku vysokej školy, ale svet rehabilitácie ma sprevádzal asi od základnej školy, kedy ma na telesnej výchove seklo v krku ... a odvtedy som prešla rôznymi cvičeniami, bolesťami, kompenzačným postojom a spoznávaním, čo kedy a kde bolí a čo funguje v rehabilitácii pre mňa osobne . Stále sa to učím a stále nachádzam nové veci.
Po pár pádoch z koní, úrazoch pri sánkovaní, dvoch pôrodoch, z toho jeden cisárskym rezom s dvojičkami, veľmi dobre chápem čo kde bolí , kde sa tá bolesť prenáša v rámci tela, ako pôsobia v tele zatuhnuté fascie, jazvy, stereotypy atď.
Veľa vecí , ktoré som u seba vedela vyhodnotiť som videla aj pri zvieratách , ale nevedela som ich pomenovať. Za tých 17 rokov od mojich začiatkov v rehabilitácii koní som však našla veľa skvelých techník, ktoré postupne do seba zapadali a dali mi odpovede na veľa otázok.
Konský organizmus je jeden krásny celok a práve u koní môžeme na 100% povedať, že všetko je prepojené od hora dolu, spredu dozadu a zľava doprava.
Ale takto funguje každý živý organizmus – len u tých koní je to akosi najjasnejšie – aspoň pre mňa 😊.

V praxi používam :
Znalosti a skúsenosti z klasickej veterinárnej medicíny a milujem prepojenie tohto klasického západného medicínskeho pohľadu s východnou medicínou a menej konvenčnými spôsobmi.

K celkovému ošetreniu patrí posúdenie správnej korektúry, sedla, úpravy chrupu. A samozrejme je vždy vhodné posúdiť aj výživu a manažment ustajnenia a prípadne sociálnych kontaktov pacienta 😊.

Ozonoterapia v teréne

Ozóno terapia

Paralýza horného pysku

Terapia za pomoci ozónizovania vlastnej krvi

Práca zo zeme a príprava na jazdenie

Equine Lameness by girth compression

Elektroakupunktúra

TOP